Studio Lípa Most kavitace, vyhlazení vrásek, masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

AHA peeling

Kosmetika


AHA PEELING (chemický peeling)


AHA kyseliny jsou látky, které se běžně vyskytují v ovoci. Nečastěji se jedná o kyselinu glykolovou. Chemický peeling znali již Egypťané před více jak 5 000 lety. Tehdy používali pro zjemnění pleti kyselé ovocné šťávy nebo kyselinu mléčnou látky všeobecně v Egyptě rozšířené. I když byl v historii mnohokrát chemický peeling zatracován a znovu kříšen, zůstává nesporným faktem, že patří k nejstarším metodám intenzivní péče o pleť, která je na pomezí klasické medicíny a kosmetiky. Dnes se používají zvláště ovocné kyseliny (většinou organické kyseliny typu AHA a BHA). Tyto kyseliny určitým způsobem podráždí pleť. Jedná se tedy o kontrolovaný proces odstraňování odumřelých kožních buňek. Po stádiu podráždění následuje proces hojení. Nové buňky, které vznikají při stádiu hojení, začnou nahrazovat buňky staré a poškozené. Pleť, která trpěla estetickým defektem dostane daleko lepší vzhled. Chemickým peelingem můžeme dosáhnout odstranění stárnoucích projevů pokožky, zmenšení projevů akné, zjemnění vrásek a drobných jizviček po akné, zmenšení pórů, barevného sjednocení a projasnění pleti, zvýšení hydratace a pružnosti pleti. Po zákroku je pleť dva dny růžová až červená a následuje  mírné žádoucí olupování, které lze skrýt make-upem. Výsledkem celého ošetření je lepší a zdravější vzhled pokožky.


Která místa se chemickým peelingem ošetřují
Nejčastěji se ošetřuje obličej, krk, dekolt, záda a hřbety rukou.

Použití chemického peelingu

  • akné vulgaris typu I a II (a komedony bez hlubokých cyst), trudovitá a nečistá pleť

  • jizvičky a povrchové nerovnosti po akné

  • změny pigmentu, stařecké a sluneční hyperkeratózy

  • stárnutí pleti a tvorba vrásek

  • odstranění nakupenin zbytků kožních buňek


Jak se na peelingové ošetření připravit

Vlastní ošetření se skládá z několika kúr povrchového AHA peelingu. Před chemickým peelingem nastává přípravná fáze pleti. Klientka bude po dobu 10-14 dnů před zákrokem  aplikovat na pleť zjemňující emulzi G10  a to 1-2x denně. Emulze G10 významně snižuje riziko a případné nežádoucí reakce (lze zakoupit u nás). Potom se provádí vlastní chemický  peeling, který se skládá z 3-4 procedur. Pokožka je po zákroku 1 - 2 dny růžová až červená a následuje mírné a žádoucí olupování, které lze skrýt make-upem. V době hojení se musí ošetřovaná místa chránit před sluncem, proto je nejlépe chemický peeling podstoupit v zimním období, kdy je méně slunečního svitu.


Jak probíhá ošetření?

Nejdříve budete ošetřeni GlycoHyal AHA G30, potom AHA G35, který obsahuje roztok kyseliny glykolové (30-35 %)  a kyselinu hyaluronovou. Po očištění pokožky aplikujeme nejdříve GlycoHyal AHA G30 peeling na pleť, po pár minutách (cca 3-7 minut) začne pleť reagovat svěděním a zčervenáním. Podle stupně zčervenání a probíhající reakce se pleť ihned neutralizuje  a nepříjemný pocit v okamžiku ustává. Klientka bude nejdříve po 3 dny používat indiferentní krém (lze zakoupit u nás) a potom se opět vrátí k přípravku G10 zjemňující emulze. Domluví si s kosmetičkou (specialistou na AHA peeling) další návštěvu na ošetření. Po celou dobu hojení si klientka bude ošetřená místa chránit před sluncem.

Použití AHA kyselin na pleť, dokáže s pletí zázraky platí však zásada :
! S kyselinami může pracovat pouze zručný specialista, který vlastní certifikát !

Cena ošetření           580 Kč

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky