Studio Lípa Most kavitace, vyhlazení vrásek, masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Baňkování - vakuoterapie

Masáže

Baňkování

Baňkování (vakuoterapie) je metoda známá již déle než pět tisíc let a baňky patřily ke standardní výbavě tehdejších léčitelů. Nejranější zmínky pocházejí ze starodávné knihy psané na hedvábí, která byla nalezena v hrobce dynastie Chan. Proto je původ baňkování připisován starověké Číně. Baňkování tedy vychází z tradiční čínské medicíny a pro svoji účinnost se rozšířilo do různých kultur a končin světa. Ve starém Řecku měli lékaři baňku dokonce i ve svém znaku, což je důkazem toho, jak významná metoda léčby to musela být. Baňkování ve svých knihách popisuje i Hippokrates. Zpočátku se na baňkování používaly zvířecí rohy, ale dnes jsou nejvíce rozšířené skleněné, silikonové, nebo plastové baňky.


Co je baňkování
Baňkování se provádí pomocí baněk. Baňky jsou kulovité skleněné či plastové nádoby a přikládají se hrdlem na ošetřované místo. Vzduch ve skleněné baňce se před aplikací zahřeje a vytvoří se v ní podtlak (vakuum). U plastové baňky se vakuum vytvoří pomocí podtlakové pumpy. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Metoda je bezbolestná, na pokožce je cítit jen pnutí, jakoby táhnutí kůže. S baňkami lze pohybovat a provádět masáž, nebo je přikládat na akupresurní body. Při aplikaci může docházet k tvorbě krevních podlitin, podobným modřinám. Podle intenzity zabarvení krevních podlitin lze určit, jak máte ztuhlé svaly a kolik toxinů se v těle nachází. Modřinky nejsou bolestivé a během několika dnů mizí. Z estetických důvodů nedoporučujeme baňkování před dovolenou.


Účinky baňkování
Přiložená baňka se díky podtlaku přisaje a díky tomu dojde k uvolnění i hluboko uložených svalových tkání. Vyvolaný tah přispívá ke stimulaci podkožního cévního i lymfatického systému a příznivě ovlivňuje průtok krve i lymfy v hlouběji uložených tkáních. Potními žlázami se tak odplaví všechny nečistoty. Lokálně vede k urychlení metabolismu kožních a podkožních buněk, k rychlejšímu a účinnějšímu odstraňování nahromaděných odpadních a toxických látek. Doba působění baněk je 20 minut.


Co baňky odstraňují a jejich využití
Odstraňují blokády a ztuhlé svaly. Zlepšuje se prokrvení svalových tkání a buněk. Detoxikuje se organismus, příznivě působí i na lymfatický systém. Příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním. Zmírní celulitidu, migrénu, upravuje vysoký krevní tlak, pomáhá při astmatickém záchvatu, zánětu průdušek a kašli, odstraňuje problémy s močovým měchýřem a pomáhá při gynekologických potížích. Baňku lze s vynikajícím účinkem aplikovat i na kloub postižený otokem, nebo na karpální tunely. Podtlak v baňkách způsobuje překrvení kůže a roztažení cév a podporuje tak krevní oběh. Baňkování působí na celé tělo a vyrovnává v těle energii jing a jang.


Co baňky dokážou odstranit

 • bolesti hlavy, uvolnění ztuhlého svalstva a blokád v této oblasti

 • vysoký krevní tlak

 • plicní choroby

 • bolesti bederní páteře a uvolnění bolesti zad, ústřel

 • potíže s ledvinami a pomáhají při bolestivé menstruaci

 • bolesti hrudní páteře (masíruje se zepředu i zezadu), je to pomoc při suchém kašli, zánětu průdušek nebo astma

 • bolesti v podbřišku při problémech s močovým měchýřem a zánětech močových cest

 • bolesti lokte nebo kotníku - masáž je účinná při bolestech jako je např. tenisový loket

 • bolesti v kyčelním kloubu - záněty a různé bolesti kloubu, kdy se baňky přikládají přímo na kloub

 • bolest kolena - záněty kolena, otoky

 • bolesti chodidel a kotníků přiložením na akupresurní body, zlepšuje se tím prokrvení nohou, zlepšuje funkci srdce, gynekologické potíže, nebo vynechání periody

 • působí na odkyselení a regulaci kyselosti organismu


Kontraindikace

 • trombózy

 • hluboké a povrchové záněty žil

 • křečové žíly

 • gangrény

 • otevřené rány nebo hnisavé infekceJaký je optimální počet návštěv při bolestech
Optimální je navštívit salón  2-3 x  do týdne


Ceny

Druh

Doba

Cena

aplikace baněk (záda)

15 minut

100 Kč

aplikace baněk + masáž baňkou

25 minut

250 Kč

aplikace baněk + masáž baňkou + zábal (parafín, rašelina, bahno)

40 minut

400 Kč

přístrojová podtlaková masáž pro uvolnění zádového svalstva

15 minut

200 Kč


Vyzkoušejte baňkjovou masáž zad i se zábalem !
Využijte speciální proceduru, která je zaměřena na bolesti zad. Nejdříve Vám masérka přiloží baňky na záda a následně provede masáž baňkou. Ta spočívá v tom, že masérka baňku přisává a snímá v krátkých intervalech a potom provede masáž tak, že zkušenými hmaty přejíždí jednou menší bańkou po zádech a páteři. Potom Vám na bederní páteř aplikuje hřejivý zábal a vy už v klidu budete relaxovat při příjemné hudbě.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky