Studio Lípa Most kavitace, vyhlazení vrásek, masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Dornova a Breussova masáž

Masáže


Dornova metoda
je velmi šetrná manuální metoda, kdy se navracejí obratle a klouby na svá místa do jejich původní přirozené polohy. Při tomto ošetření klient cítí okamžitou  úlevu. Používají se pouze volné a přirozené pohyby a klient se nemusí bát prudkých či násilných pohybů.
Breussova masáž - jde o velice jemnou, silně energetickou a pomalou masáž zad, kde se využívají účinky třezalkového oleje. Tímto olejem se docílí nabobtnání meziobratlových  plotének a uvolnění nervů. Tato masáž působí především na páteř a nervový systém. Velmi dobře řeší duševní a energetické blokády a v praxi se kombinuje  s Dornovou metodou. Breussovu masáž lze použít k doplnění i jiných terapií.

Dornova metoda :
Dornovou metodou můžeme šetrně ošetřovat páteř a klouby a nesprávně stojící obratle uvádět do správné polohy tlakem palce, aniž bychom poškodili šlachy,  vazy, nebo svaly. Klouby, u nichž došlo z různých důvodů k vysunutí kostí nebo zvětšení kloubní štěrbiny jsou správně zasunuty a napraveny. Napravením kloubů na nohou  budou nohy stejně dlouhé a tím se odstraňuje šikmý sklon pánve nebo skolióza. Používají se pouze volné a přirozené pohyby a klient se nemusí bát prudkých či násilných pohybů. Vracení obratlů na původní místo se provádí aktivním pohybem ošetřované osoby. Ošetřovaná osoba pohybuje protější nohou či rukou dopředu, nebo dozadu. Tato Dornova  metoda pochází od Dietera Dorna z jižního Německa a rozšířila se ve velké míře nejen u nás, ale i v zahraničí.

Na co lze Dornovu metodu použít ?
Srovnání délky nohou, velké bolesti zad, bolesti kyčlí, páteře, kolen a všech velkých kloubů, tenisové lokty, syndrom karpálního tunelu, brnění rukou, bolesti hlavy, migrény a skoliózy.

Účinky :
1) obratle a klouby se uvádějí zpět na svá místa
2) zmírnění a odstranění bolestivých stavů zad, kyčlí, kolen, tenisových loktů
3) zlepšení skoliózy
4) srovnání rozdílné délky nohou

Co dělat po masáži ?
Dodržovat pitný režim, nevykonávat fyzickou zátěž, teple se obléci a postižená místa udržovat v teple.

Jaký je optimální počet návštěv ?
Při bolesti kdykoliv, preventivně 1-2 do měsíce.

Kontraindikace : (kdy na masáž nechodit)
Virózní a horečnaté onemocnění, brzy po operaci, pokud máte akutní zánět kloubů, trpíte osteoporózou a jste náchylní ke zlomeninám.

Breussova masáž :
Jde o velmi jemnou a silně energeticko-manuální masáž zad a šíje, kdy se speciálními tahy oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo pro vstřebání třezalkového oleje.  Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které z páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Masáž je velmi dobrá na páteř, celý nervový  systém a působením třezalkového oleje se uvolňují i svaly  kolem páteře. Při této masáži se ošetřují i akupresurní body, které jsou uloženy kolem páteře. Aktivováním  těchto bodů dochází k výraznému uvolnění páteře, ale i k vyřešení různých psychických blokád. Tato masáž se používá při úporné bolesti zad, kdy s  přibývajícím věkem na ploténkách vznikají degenerativní změny, které ploténce berou pružnost a ploténka postupně degeneruje. Často dochází i k výhřezu ploténky a to má  za následek silné bolesti zad, zejména v křížové oblasti. Masáž pochází od Rudolfa Breusse, rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu. Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, ale pouze ploténky zdegenerované, které lze masáží regenerovat. Breussova masáž tak vyživuje a regeneruje meziobratlové ploténky a je tak přínosem k řešení mnoha  problémů s páteří a ploténkami. Velmi dobře řeší duševní a energetické blokády a v praxi se kombinuje s Dornovou metodou. Breussovu masáž tak lze použít i k doplnění  i jiných terapií.

CHCI  SE  OBJEDNAT

Účinky :
1) zmírnění bolesti a svalového napětí
2) uvolnění svalů a nervů kolem páteře
3) výrazné prokrvení v dané oblasti
4) uvolňuje meziobratlové ploténky
5) regeneruje a harmonizuje organismus
6) energeticky nabíjí
7) uklidňuje mysl a zklidňuje emoce
8) odbourává hluboko uložené psychické bloky

Co dělat po masáži ?
Dodržovat pitný režim. Nevykonávat fyzickou zátěž, relaxovat, zabalit se do přikrývky a odpočívat. Neslunit se - třezalkový olej zvyšuje citlivost pokožky na sluneční  záření.

Jaký je optimální počet návštěv ?
Breussova masáž je velmi jemná masáž a lze aplikovat i denně.

Kontraindikace : (kdy na masáž nechodit)
Při horečnatém a infekčním onemocnění, veškerá onemocnění kůže, zánět svalů a kloubů, otevřené rány a modřiny, nadměrná fyzická námaha,  ihned po jídle, alkohol, drogy, nádorová onemocnění. Po konzultaci s lékařem i cukrovkáři, epileptici a lidé s vysokým a kolísavým tlakem.

Jaké masážní prostředky se používají ?
K masáži používáme oleje firmy Saloos,která byla ohodnocena certifikátem kvalita ISO 9001. Oleje Saloos Naturcosmetik si lisováním za studena zachovávají nejvýšší  množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů v jejich přirozené podobě. Výborně se vstřebávají, neucpávají póry, nezanechávají pocit mastnoty. Jsou vyráběny  z pečlivě vybraných rostlin, což zaručuje špičkovou kvalitu. Esenciální, rostlinné, tělové a masážní oleje mají 100% čisté přírodní složení.
U Breussovy masáže se používá Svatojánský třezalkový olej od firmy Dr.F.Dudek biopřípravky.


Ceník :

Název, typ či popis masáže

Délka masáže

Cena

Dornova metoda (pohyby v kloubech)

cca 10 min.

100 Kč

Breussova masáž (masáž plotýnek)

cca 30 min.

300 Kč

CHCI  SE  OBJEDNAT


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky