Studio Lípa Most kavitace, vyhlazení vrásek, masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Lymfatická masáž

Masáže

Lymfodrenáž  přístrojová  (pro dolní končetiny a břicho)  -  PNEUVEN  RELAX


Co je to lymfomasáž?
Jedná se o speciální masážní techniku, která podporuje drenáž tkání a urychluje průtok lymfy neboli mízy lymfatickým řečm.

Jak funguje lymfatický systém?

Lymfatický systém je tvořen sítí jemných cév, které zprostředkovávají spojení mezi tepnami a žílami krevního oběhu. Lymfa vzniká z tkáňového moku, který omývá mezibuněčné prostory. Za 24 hodin vznikne v lidském těle asi 2,5 litru lymfy, která se sbírá do mízních vlásečnic (kapilár). Potom pokračuje dál širšími cévami, kde se pak na různých místech nachází  lymfatické uzliny, které lymfu filtrují. Lymfatické cévy se postupně spojují do hlavního mízovodu - tzv. ductus thoracicus, který odvádí lymfu z většiny těla do žilního systému napojením na  levou jugulární žílu. Lymfa tedy necirkuluje v uzavřeném oběhu a není poháněna pumpou (jako například krevní oběh srdcem). Pohyb lymfy mezi tepenným a žilním koncem krevního oběhu je umožněn jednak tlakovým rozdílem mezi tepnou a žílou, nasáváním podtlakem v hrudním koši při dýchání, a také činností svalů, které svými stahy lymfu posunují ve tkáni a mízních  cestách.
Základem lymfy je voda. Ve tkáni se dodané suroviny spot
řebují a odpadní produkty látkové výměny se opět dostávají do lymfy.
Zpomalení toku lymfy, nap
říklad dlouhodobou imobilizací v důsledku upoutání na lůžko, má za následek hromadění tekutiny ve tkáních, vznikají tak otoky. Dlouhodobé setrvání mízy v mezibuněčných  prostorách má pak za následek ukládání odpadních látek a látek bílkovinné povahy v těchto místech a zvětšování objemu tkání, tedy trvalé otoky spojené s bolestivým napětím a změnou  barvy pokožky. Hromaděním tuku a odpadních látek vzniká mj. i tzv. pomerančová kůže, tedy celulitida.

CHCI  SE  OBJEDNAT

Jak se lymfomasáž provádí?
Na začátku musí být vždy provedeno uvolnění hlavních lymfatických uzlin tak, aby rozprouděná lymfa mohla dobře odtékat a nehromadila se před uzlinami. Uvolnění se provádí krouživými  pohyby a mírným tlakem na určených místech.
Uvoln
ění i manuální lymfomasáž se provádí nasucho, tedy bez použití masážních krémů nebo olejů.
Lymfo
masáž může být manuální nebo přístrojová. Při manuální masáži masérka postupuje podle přesně daných drah a systému pohybů. Při  přístrojové lymfomasáži budete ležet ve speciálních lymfomasážních kalhotách, které se postupně nafukují  a poté zase vyfukují. Dochází tak ke stlačování končetin a vznikají tlakové vlny, které podpoří lymfatický oběh. V našem studiu navíc nabízíme  speciální zábaly do lymfomasážních kalhot, které pokožku vyživí, prohřejí, působí proti celulitidě a zanechají pokožku krásně hladkou  a ošetřenou.
Lymfo
masáž trvá cca 50 minut, záleží na velikosti ošetřované oblasti a technice.

Jaké jsou účinky lymfomasáže?
Lymfomasáž rozproudí lymfu a zlepší tak vyplavování tkáňového moku a odpadních látek z periferie těla tak, aby mohly být z těla vyloučeny.
P
ůsobí na zmírnění celulitidy, otoků, pomáhá tvarovat postavu. Je to také vhodná prevence varixů (křečových žil). Zlepšením průtoku také dojde k odstranění únavy, pocitu napětí  a plnosti v nohou a zlepší se stav pokožky.

Kontraindikace lymfomasáže
Lymfomasáž není vhodné provádět u lidí s následujícími onemocněními: při akutním virovém nebo bakteriálním onemocnění (zánětu), při  žilní nedostatečnosti, při a krátce po zánětu žil nebo trombotické příhodě, u lidí užívajících antikolagulancia (léky na ředění krve), u lidí s nestabilním vysokým krevním  tlakem, při mokvavých onemocněních kůže a v těhotenství.

Pro
č se provádí lymfomasáž po neinvazivní liposukci?
Na začátku každé procedury provedeme manuální uvolnění hlavních lymfatických uzlin tak, abychom tělo připravili na zvýšené nároky na lymfatický systém. Po kavitaci pak provádíme přístrojovou lymfomasáž k rozproudění lymfy a účelnému odplavení tukových částeček z ošetřených partií. Tuk se pak přes lymfatický systém dostává  do krevního řečiště a poté do jater a ledvin, kde je metabolizován a vylučován. Lymfomasáž tak zlepšuje výsledky neinvazivních zákroků a pomáhá  nám odvádět tuk z ošetřených partií.

Proč musím dodržovat pitný režim?
Dostatečný pitný režim je důležitý ke správnému fungování lymfatického systému. Při dehydrataci se zvyšuje viskozita krve, klesá produkce lymfy a lymfatický systém se zpomalí. Doporučujeme  alespoň 2,5 litru neslazených neperlivých vod den před zákrokem a také v den zákroku. Stejný pitný režim je pak důležitý i několik dní po ošetření (alespoň 3-4 dny), kdy jsou postupně vyplavovány uvolněné tuky. Nedoporučujeme pít ovocné džusy a slazené vody (mají vysoký obsah cukru = zvýšený energetický příjem). Minerálky pijte  pouze v omezené míře. Je také vhodné vyhnout se kávě a silným čajùm (černý, zelený) – odvodňují organismus.

CHCI  SE  OBJEDNATPřístrojová lymfodrenáž

Minuty

Cena

Pneuven - na rekondici a pocit těžkých nohou

1 x 25 min.

150 Kč

Pneuven kůra  10+1 zdarma

11 x 25 min.

1.500 Kč

Pneuven kůra  20 + 4 zdarma

24 x 25 min.

3.000 Kč

Sérum pro posílení žilní stěny

50 Kč

 

Pneuven na celulitidu a hubnutí

1 x 45 min.

200 Kč

Pneuven kůra    10 + 1 zdarma

11 x 45 min.

2.000 Kč

Pneuven kůra     20 + 4 zdarma

24 x 45 min.

4.000 Kč

Sérum na hubnutí

50 Kč

Z hygienických důvodů účtujeme ke každé lymfomasáži 30 Kč za jednorázové igelitové kalhoty. U kůry (10 a více) kalhoty zdarma.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky