Studio Lípa Most kavitace, vyhlazení vrásek, masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Lymfomasáž ruční

Masáže

Manuální  lymfodrenáž - lymfatická masáž


Přístrojová nebo ruční lymfodrenáž?
    Sebelepší přístroj se nemůže vyrovnat citlivým lidským rukám. Při manuální lymfodrenáži se dobrý terapeut může zaměřit přímo na určité části Vašeho těla a různými hmaty tak vyprázdnit lymfatické uzliny, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Výsledný efekt je při manuální lymfodrenáži znatelně lepší.

Co je manuální lymfodrenáž?
    Je to jemná masážní hmatová technika, jejímž cílem je zlepšit kvalitu lymfatického oběhu, případně odčerpat přebytečnou lymfu z podkoží zpět do oběhu. Jedná se tedy o drenážní techniku, která nejen zlepšuje tok lymfy v těle, ale ovlivňuje i regeneraci vnitřních orgánů. Tělo se zbaví odpadních látek a dochází tak k celkové detoxikaci těla. Posílí se imunitní systém a nastává zlepšení i u chronických onemocnění a v některých případech dojde téměř k úplnému vyléčení. U této hmatové techniky se nepoužívají žádné oleje ani masážní emulze. Pomalou frekvencí a lehkým tlakem, které se skládají z velkoplošných, maloplošných, kruhovitých a spirálovitých hmatů a vychází se ze znalosti lymfatického systému, tak směřujeme odtok lymfy ke sběrným uzlinám. Celkové ošetření je velmi jemné, na kůži se nesmí vyvíjet tlak, aby se nepoškodily křehoučké lymfatiké cévy. Při lymfodrenáži se vždy postupuje z oblasti centrální směrem k periferii a to po předchozím vyprázdnění regionálních uzlin. Skutečně profesionální manuální lymfodrenáž celého těla s celkovou lymfatickou sestavou není opravdu možné provést během 60-ti minut a lze ji provést jen částečně.

Doporučení :
    Manuální lymfodrenáž by se měla podstoupit minimálně 2x do roka asi s 10-ti návštěvami. Na manuální lymfodrenáž by měl(a) mít klient(ka) spodní prádlo s volnou gumičkou, aby gumička neškrtila lymfatické uzliny, které hmatovou technikou uvolňujeme.

Indikace :

  • únava nohou a celého těla

  • otékání kotníků a celých končetin

  • celulitida

  • obezita, lipedém

  • bércový vřed

  • Sudekova choroba

  • žilní a lymfatické otoky

  • postoperační a posttraumatické stavy

  • sportovní medicína

  • upravuje otoky po operacích


Speciální manuální lymfodrenáž obličeje a dekoltu


Tato speciální lymfodrenáž je zaměřená na vlasovou část a oblast hlavy, obličeje a krku s dekoltem, kdy lehkým tlakem odvádíme z obličeje a dekoltu nahromaděné toxiny a obnovujeme tak správný tok lymfy. Lymfodrenáž potlačuje otoky v očním okolí, jako jsou stále nateklé oči a váčky pod očima.  Je hlavně indikována po plastických operacích obličeje, krku, plastikách víček, urychluje tak hojení a zjemnění jizev. Pomáhá také při častých zánětech vedlejších dutin a středouší, problémech se zuby, po resekci zubu a při migrénách. Při manuální lymfodrenáži v oblasti očí je nutno vyjmout kontaktní čočky!

Indikace :
otoky očních víček, výrazné váčky pod očima
otoky tváře a modřiny po resekci zubu
poúrazové stavy
paréza nervu facialis (obrna lícního nervu)
spastické a chabé parézy u různých neurologických chorob
migréna
akné
kosmetika
upravuje otoky po operacích

Kontraindikace :
infekční a bakteriální onemocnění, vyrážky, hnisavá rána
horečnaté stavy
nádorová onemocnění
křečové žíly
hyperfunkce štítné žlázy
šedý a zelený zákal - platí pro oblast očí
astma
srdeční arytmie
těhotenství
Ceník manuální lymfomasáže  (včetně otevření lymfy)


Název, typ či popis masáže

Délka masáže

Cena

Samostatné uvolnění regionálních uzlin  (otevření lymfy)

10 minut

100 Kč

Dolní končetiny

40 minut

400 Kč

Horní končetiny

30 minut

300 Kč

Speciální manuální lymfodrenáž obličeje a dekoltu        (vhodná po plastice a operacích, po obrně lícního nervu - facialis)

20 minut

300 Kč

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky