Studio Lípa Most kavitace, vyhlazení vrásek, masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Masáže

Masáže


Masáže

  

Masáže patří mezi výborné regenerační prostředky. Výzkumy bylo zjištěno, že dobře provedenou masáží  se odstraňuje stres, bolest hlavy, nespavost, zlepší se vodivost nervů a příznivé účinky má na krevní a lymfatický oběh. Dotyk je totiž jedním ze smyslů, kterým jako prvním  komunikujeme se světem a to ještě před narozením. Dotykem působíme na centrální nervový systém, což je hlavní význam masáže.

Jaké masážní prostředky se používají ?
K masáži používáme oleje firmy Saloos,která byla ohodnocena certifikátem kvalita ISO 9001. Oleje Saloos Naturcosmetik si lisováním za studena zachovávají nejvyšší  množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů v jejich přirozené podobě. Výborně se vstřebávají, neucpávají póry, nezanechávají pocit mastnoty. Jsou vyráběny  z pečlivě vybraných rostlin, což zaručuje špičkovou kvalitu. Esenciální, rostlinné, tělové a masážní oleje mají 100% čisté přírodní složení.


Cíl a průběh návštěvy :

U maséra se masáží uvolňují ztuhlé svaly zad, šíje, končetin, ale i celého těla. Dostanete instrukce, které části  oděvu si máte odložit, kterou část přikrýt a jak si máte lehnout na lehátko. Při masáži bude odkryta jenom ta část těla, která se masíruje. U masáže zad bude odhalena  pouze půlka těla, u celkové masáže se svléknete do spodního prádla.


Druhy masáží :


 • Klasická masáž (neboli Švédská) je asi nejznámější. U této masáže se střídají hmaty povzbudivé a  intenzivnější s rychlejšími tahy. Nebo naopak tahy jsou zklidňující, působí malou intenzitou a zklidňuje se tím  nervová soustava i samotný sval

 • Aromaterapeutická masáž je masáž s éterickými  oleji

 • Kojenecká - baby masáž je masáž s éterickými  oleji a používají se zde velmi jemné tahy, kde se nevyvíjí tlak

 • Těhotenská masáž  je masáž s éterickými  oleji a používají se zde jiné tahy než u masáže klasické. Masáž se provádí jako celková. Tuto masáž by měl provádět jen certifikovaný masér. Na těle se vyskytuje mnoho  reflexních bodů a neznalý masér bez patřičných znalostí by tak  mohl způsobit potrat, nebo předčasný porod

 • Breussova masáž je masáž velmi jemná, silně  energetická a pomalá, působící především na páteř a nervový systém

 • Dornova metoda je manuální metoda,kdy se navracejí obratle a klouby  na svá místa

CHCI  SE  OBJEDNAT

Co dělat po masáži ?

Po masáži se můžete cítit unaveni, proto hodně odpočívejte a doplňujte tekutiny. Měli by jste vypít až 3 litry neperlivé vody denně, protože dochází k detoxikaci v  organismu a ledviny budou vylučovat toxiny z vašeho těla. Vyhněte se proto konzumaci alkoholu a větší fyzické zátěži. Po masáži by jste měli relaxovat a být teple oblečeni.

Jaký je optimální počet návštěv?
Podle druhu masáže a podle intenzity bolestivých stavů

 • 1x denně

 • 1x  za týden

 • 1x  za 14 dní

 • 1x  za měsíc


Kontraindikace a kdy na masáž nechodit

 • infekční a horečnatá onemocnění

 • kožní vyrážky a veškeré onemocnění kůže

 • pooperační rány a modřiny

 • křečové žíly

 • záněty svalů a kloubů

 • onemocnění srdce

 • nadměrná fyzická námaha (počkat do druhého dne)

 • hned po jídle (tam počkat 1-2 hodiny)

 • alkohol, drogy

 • onkologické onemocnění

 • při vysokém a kolísavém tlaku, onemocnění srdce, epilepsii a cukrovce  je zapotřebí se poradit s lékařem a masáž lze provést jen na doporučení lékaře. Potom lze masáž rozdělit do dvou dnů. Nikdy se neprovádí masáž celková u těchto onemocnění.


Klasická masáž

Klasická masáž je jedna z nejstarších manuálních technik. Jde o cílenou manipulaci povrchových i hlubších svalových tkání, se  kterou se uvolňuje  napětí ve svalech, kloubech, spojovacích tkáních i napětí psychické. Tato masáž se zaměřuje především na hloubkové hmaty a to dlaněmi nebo prsty, kdy  potřebujeme rozmasírovat ztuhlé svaly tak, aby byla masáž pro klienta co nejméně bolestivá. Naše tělo má milióny nervových zakončení a při masáži třením, roztíráním,  hnětením, tepáním a vibracemi je možné tohoto uvolnění ve svalech dosáhnout. Provádíme-li masáž přes větší plochu, v pravidelném a příjemném rytmu, je to masáž zklidňující. Pokud masáž vedeme v intenzivnějším a rychlejším tempu, je to masáž povzbudivá, kde potřebujeme klienta nabudit a připravit na aktivní den.


Relaxační masáž

Relaxační masáž neboli zklidňující masáž. Jde o velmi jemnou techniku masáže, kde se nevyužívá hloubkových hmatů. Jde o masáž zklidňující a z hmatů se používají nejčastěji třecí pohyby, které zklidňují nervovou soustavu a samotný sval. Hmaty se provádějí déle, pomocí dlaně a přes větší plochu. Díky příjemným dlouhým tahům se tělo pomalu uvolňuje a masírovaný se propadá do hlubších vrstev vnímání. Masírovaný zpravidla usne nebo je  v příjemné hladině ALFA.


Aromamasáž

Jde o masáž s éterickými oleji neboli silicemi, které zde hrají velmi důležitou úlohu. Jedná se většinou o masáž celého  těla, kde se využívá vonných silic, které jsou namíchány s olejem - nosičem. Nejdříve Vás upoutá vůně a potom nastává postupné uvolnění ztuhlých svalů. Tyto éterické  oleje jsou vonné esenciální látky produkované rostlinami. Éterické oleje (rostlinné silice) jsou obsaženy nejen v květech a plodech, ale i v listech, kůře a kořenech. Mají výrazné antibakteriální  účinky a tím i schopnost působit na tělesnou bolest a odstraňovat stres. Silice jsou nejčastěji získávány z rostlin destilací, lisováním nebo extrakcí. Na výrobu několika kapek silice  je zapotřebí několika kilogramů rostlin.


Dornova metoda a Breussova masáž

 • Dornova metoda je velmi šetrná manuální metoda, kdy se navracejí obratle a klouby na svá místa a do jejich  původní přirozené polohy. Při tomto ošetření klient cítí okamžitou úlevu. Používají se pouze volné a přirozené pohyby a klient se nemusí bát prudkých a násilných  pohybů

 • Breussova masáž jde o velice  jemnou, silně energetickou  a pomalou masáž, kde se využívají  účinky třezalkového oleje. Tímto olejem se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů. Tato masáž působí především na páteř a nervový systém


Kojenecká - Baby masáž

Kojenecká masáž je sestavou velmi jemných tahů, citlivého hlazení, při němž se nevyvíjí tlak, proto touto masáží nelze  ublížit. Tato masážní technika působí zejména na svalstvo, jeho zpevnění, uvolnění a zbavuje tak dítě napětí. Stimuluje a zlepšuje krevní oběh a ovlivňuje tak činnost všech orgánů a rozvoj všech tkání. Pravidelná masáž dítěte tak může zlepšit spánkový rytmus a lze tím odstranit i poporodní trauma. Jemné tahy spojené s aromaterapií  tak zlepšují stav astmatiků a ekzematiků. Pro děti jsou vůně velmi příjemné a reagují velmi spontánně a s radostí. Pro masáže dětí se používají masážní oleje a silice té nejvýšší kvality, určené speciálně pro dětskou pokožku.


Těhotenská masáž

Těhotenská masáž se liší od klasické masáže svojí sestavou jemných hmatů určených speciálně  pro těhotné  ženy a měl by jí opravdu provádět jen certifikováný masér. Jde vždy o masáž celkovou. Tahy masáže mají svůj postup,při kterém se uvolňují lymfatické cesty. Masáží  se uvolňují svaly a klouby a samotná masáž je i  výbornou přípravou pro porod. Jemné tahy spojené s aromaterapií budou příjemné Vám i vašemu miminku. Pro tuto masáž se používají silice a masážní oleje určené speciálně  pro těhotné ženy.

Havajská masáž
jde o masáž prováděnou především předloktím a lokty, ve spojení s aromatickými oleji  má vysoký terapeutický a relaxační účinek


CHCI  SE  OBJEDNAT 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky