Studio Lípa Most kavitace, vyhlazení vrásek, masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Permanentní make-up

Permanentní make-up

Permanentní make-up

Zde je fotogalerie z provedených prací :


Co je permanentní make-up ?

Permanentní make-up (PM)  je  metoda dočasného kosmetického líčení, při kterém se do vrchní vrstvy pokožky epidermu vpravují přírodní rostlinná barviva pigment  za pomoci speciálního elektrického přístroje s malými jehličkami. Jde o mikropigmentaci  a provádí se podobnou technikou jako tetování, jen s rozdílem hloubky vpichu, které je 1-2mm. Trvanlivost permanentního make-upu je časově omezena po dobu 1-5 let v závislosti na stáří, promaštění a typu pokožky. Přirozeným procesem odumírání a znovuobnovování pokožky permanentní make-up postupně bledne, až zcela vymizí. Lze jej kdykoliv obnovit nebo doplnit.
Permanentní líčení tvoří základ pro dokonalé nalíčení všech žen v každém věku, které chtějí vypadat dobře v každé situaci a to  jak v práci, tak na pláži, nebo  u bazénu. Je krásné vstávat ráno z postele a přesto vypadat úžasně.
!!! Barvy
pigmenty jsou vhodné i pro alergiky a spolu s přístrojem mají ATEST !!!
Permanentním make-upem lze řešit:
Obočí
u obočí je možné upravit velikost, hustotu i šířku, zaretušovat jizvičky, nebo ho lehce zvýraznit vystínováním. V případě zcela  chybějícího obočí jej lze kompletně vymodelovat. Úprava obočí se většinou  provádí vykreslením jednotlivých chloupků v barvě vašeho obočí, nebo barvou kterou spolu pečlivě vybereme. Jsou to různé odstíny hnědé barvy. Barva  vždy  zesvětlá  nejméně  o  tři  odstíny  hnědé  barvy.
Oční linky
pro přirozený vzhled oka se doporučují a  jsou nejžádanější slaboučké oční linky, které jsou vytvořené pouze v řasách a tím se dosahuje přirozeného vzhledu oka. Vytváří se tak iluze hustých řas i v případě, že řasy jsou prořídlé, nebo úplně chybí. Ideální modelovací linka se provádí černohnědou, nebo černou barvou, ale lze namíchat i jemnější odstín.
Rty
pokud mají rty dokonalý tvar, tak rty můžeme ohraničit jen jemnou konturou - bez stínování, která vaše rty krásně zvýrazní. Pokud chceme změnit tvar, jejich velikost, nebo jim dodat plnost, volíme konturu se stínováním. Stínování provádíme směrem do středu, abychom vytvořili přirozený vzhled rtů. Ihned po aplikaci je barva  na rtech mnohem sytější a výraznější, než po vyloupnutí stroupků. Až se stroupky sloupnou - cca za 4 dny, barva se zjemní.  
Prsa
Po onkologické operaci, kde chybějí celé dvorce prsů, lze kompletně vymodelovat celé dvorce prsů. Jsou to jemné odstíny hnědé barvy, které spolu vybereme.
Pigmenty se kombinují tak, aby výsledkem byly ty nejpřirozenější a nejjemnější odstíny, které dokáží zvýraznit krásné rysy vaší tváře, vyrovnávají asymetrie, nebo skryjí  menší nedostatky. Samozřejmě ale záleží na přání klientky, jaký odstín a sytost barvy si vybere. Barevný odstín je v prvních 3 dnech daleko sytější a tmavší, než v konečném stádiu. Proto bezprostředně po aplikaci nepropadejte panice a vyčkejte až se stroupky  za 4 dny až 1 týden samy vyloupnou a barva se zjemní.

Co vás čeká po aplikaci
Po aplikaci obočí:
mírné zarudnutí a otok kolem obočí. Je dobré přiložit suchý studený obklad. Můžeme čekat, že tak  týden bude odstín barvy sytější a potom  vybledne. Po vyloupnutí stroupků bude barva o 30-40% světlejší, takže není důvod k panice.
Po aplikaci očních linek: mírný otok víček, druhý den otok o trochu větší. Je dobré přiložit suchý studený obklad. Oční kapky používat můžete, ale nemáčet intenzivním vykapáváním.
Po aplikaci rtů: mírné i větší zarudnutí podle výkonu PM. Večer ten samý den po zákroku si nečistěte zuby. Rty se nesmí máčet a ani olizovat, aby se stroupky nevymáčely. Je dobré po dobu 4-5 dnů, než se stroupky vyloupnou samy, pít tekutiny brčkem. Trpíme-li na opary, je dobré péči o rty zkombinovat s virostatiky jako je Vectavir a mazat hojivou mastí Bepanthen plus.
Po aplikaci dvorců: Mírné zarudnutí a lehký otok. Přikládat suché studené obklady. Prsa nemáčet dokud se stroupky během týdne nevyloupnou. Mazat hojivou mastí Bepanthen plus. Po dobu jednoho týdne se vyhněte i  fyzické námaze. Po vyloupnutí stroupků bude barva dvorce světlejší.

Po každé aplikaci …může dojít k lehkému otoku a zčervenání, které je zcela normální a po pár dnech zmizí. Na daném aplikačním místě se objeví malé stroupky, které se nesmí v žádném případě olupovat a ani škrábat. Nepoužívejte žádná líčidla, samoopalovací přípravky a nevystavujte se přímému slunečnímu záření a ani soláriu. Úplné ustálení pigmentu trvá tak 3-4 týdny (u rtu i déle). Intenzivní opalování má  negativní vliv na trvanlivost permanentního make-upu, speciálně  u rtů a obočí, proto chraňte tyto místa přípravky s vysokým UV faktorem.
Korekce (nebo-li fixace) se provádí nejdříve za 3-4 týdny. Za tu dobu zjistíme jak se barva zafixovala do pokožky. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že zjistíme, jak pokožka reaguje na daný pigment a na základě toho můžeme potom pozměnit barevný odstín, nebo korigovat tvar dle přání klientky. Neuchycení  barvy  není  chybou  stylistky, ale  důsledek toho jak  pokožka  klientky  reaguje  na  daný  pigment

Vlastní aplikace
Místa aplikace jsou obočí, oční linky, rty a prsa. Při aplikaci klient leží, nebo pololeží. Doba podle rozsahu práce 1,5
3 hod.
Postup práce :

 • smlouva o provedení práce

 • vyplnění zdravotního dotazníku

 • posouzení a rozsah práce

 • dezinfekce pokožky

 • nanesení anestetika (20-30 minut)

 • předkreslení požadovaného tvaru a výběr barvy

 • konzultace s klientem o schválení tvaru a výběru barvy

 • speciálním přístrojem potom aplikujeme barvu, než vznikne požadovaný tvar

 • v průběhu zákroku je tvar klientem neustále kontrolován (zrcadlo)

 • při zvýšené citlivosti se stále nanáší anestetika

 • po ukončení aplikace se místo ošetří hojivou mastí (oči-očními kapkami)

 • poučení klienta jak se má o pigmentové místo doma starat!!!!! Všechny pomůcky pro permanentní make-up, barvy, anestetika a speciální přístroj pro permanent mají  ATEST a  provádí se za přísných hygienických podmínek !!!!!

Zde je fotogalerie z provedených prací :

Ceník :

Obočí - celá rekonstrukce

2.500 Kč

Obočí

2.000 Kč

Obočí - korekce

800 Kč

Horní linky

1.800 Kč

Horní linky - korekce

600 Kč

Spodní linky

1.400 Kč

Spodní linky - korekce

500 Kč

Celé (obojí) linky

2.700 Kč

Rty

2.500 Kč

Rty se stínováním

3.000 Kč

Rty korekce

800 Kč

Mateřské znaménko

500 Kč

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky