Studio Lípa Most kavitace, vyhlazení vrásek, masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Pijavice

Hirudoterapie

Léčba  lékařskými  pijavicemi  (hirudo  medicinalis),
které  jsou certifikované -  z  biofarmy

Co  je  hirudoterapie ?

    Hirudoterapie je léčení pijavicemi a je to způsob alternativní léčby široce využívané ve starověkém  Egyptě za vlády faraonů i v klasické řecko-římské civilizaci. Královna Kleopatra si vyléčila pijavičkami neplodnost. Pijavička má v sobě nespočet aktivních látek, které využívá moderní medicína. Tyto aktivní látky pomáhají léčit bolestivé záněty kloubů a zad, stejně jako různé oběhové problémy včetně křečových žil. Pijavičky jsou zařazeny mezi zdravotnické pomůcky a podléhají stejným požadavkům bezpečnosti, kvality a účinnosti, které jsou kladeny na všechny formy koncesovaných léčiv. Vzhledem ke znečištění životního prostředí se pijavice lékařská chová uměle ve speciálních líhních. Reprodukční schopnost pijavic je však při umělém odchovu mnohem nižší než v přírodě, což ovlivňuje cenu pijavice lékařské na volném trhu.
Pijavice se přikládají na tělo podle určitých drah a bodů a u každého onemocnění je přiložení jiné. Hirudoterapeut sleduje Vaší reakci a naplánuje podle toho další pokračování v léčbě pijavicemi.

Pijavice lékařské, které používáme v našem studiu Lípa jsou z biofarmy z vysoce specializovaných chovů,  které jsou určeny pro použití v medicíně a chov probíhá za přísných hygienických podmínek což potvrzuje námi vlastněný certifikát. Každá pijavice je vždy jen pro jednoho pacienta .... a proto se musí po použití usmrtit.


Co se děje, když se do Vás pijavice zakousne ?

     V okamžiku, kdy se pijavička zakousne do kůže a začne sát dojde k uvolnění analgetik, které obsahují její sliny. Produkuje až 150 léčivých látek, které obsahují její sliny. Tento proces je z velké části bezbolestný, protože si pijavička místo pečlivě umrtví, aby mohla lépe sát. Je nepříjemné jen takové poštipkávání a pálení a to mizí již po několika vteřinách. Pijavička saje 30-120 minut a odsaje 5-15 ml krve. Od té chvíle už pijavička pouští do těla jedinečné uzdravující látky - hirudin (látka podobná heparinu), který ředí krev, analgetika, protizánětlivé, antibakteriální, protialergické a cévy rozšiřující látky. Je to celý léčivý koktejl, který Vám pijavička přidá do Vašeho těla. Pijavička po napití odpadne a ranka ještě může mírně krvácet 8-24 hodin. Tento způsob se vám může zdát poněkud krvavý, ale je to jedinečný a zcela přírodní způsob jak léčit bolestivé záněty, oběhové problémy, lymfatické otoky a detoxikovat a vyčistit lidský organismus. Výsledky této léčky jsou zaznamenány ještě týž den a v dalších dnech už následuje velké zlepšení. Podle vědců a jejich výzkumů léčivé látky v krvi kolují ve vašem těle ještě půl roku.
!!! Ranka krvácí, nepodléhejte proto panice. Je dobré mít doma dostatečné množství sterilní gázy a dodržovat pitný režim 2-3 litry vody denně a odpočívat !!!


Léčba pijavicemi je vhodná při těchto onemocněních

     Plastická chirurgie, mikrochirurgie, transplantace, krevní podlitiny, otoky, zlomeniny, bronchitida, bronchiální astma, bolesti hlavy, migrény, závratě, neurózy, nespavost, onemocnění srdce, angina pectoris, zanesení karotid, vysoký krevní tlak, roztroušená skleróza, zápal plic a průdušek, chronická hepatitida, cirhóza jater, hubnutí, celulitida, zbytnění prostaty, žaludeční vředy, zánět slinivky, hemeroidy, záněty křečových žil, trombózy v tepnách a cévách, bércové vředy, počínající gangréna, lymfostázy a hromadění lymfy v těle, různé otoky, onemocnění páteře a bolesti zad, záněty svalů, záněty vnitřního ucha, záněty nosu a hrdla, revmatismus, kožní onemocnění a alergie, ekzémy, oční onemocnění, zánět očních cév, zánět duhovky, gynekologické problémy, myomy, zánět vaječníků, neplodnost žen i mužů, chronická zácpa.


Kontraindikace, kdy léčba pijavicemi není vhodná

     Při poruchách srážlivosti krve - hemofilie, při chudokrevnosti - anémie, při alergii na hirudin nebo histamin, autoimunitní poruchy, v těhotenství, při užívání léků s obsahem olova, léků na ředění krve, při alergii na bodnutí hmyzem - hrozí anyfylaktický šok, tepenná nedostatečnost - posttrombotický syndrom, vysoká stadia cukrovky a při poruchách hojení ran.


V den aplikace by klient neměl

  • kouřit

  • pít alkohol

  • používat krémy, deodoranty, parfémy

  • velká fyzická zátěž organismu

  • užívat léky na ředění krve


Minimálně 7-10 dní před aplikací pijavic by klient neměl užívat tyto léky :
Acylpirin, Anopyrin, Warfarin, Ipaton, Heparin, Fraxiparine, Tyclopidin a jiné léky na ředění krve. Dále antirevmatika jako jsou Ibubrufen, Brufen, Flugalin, Veral..... Pokud si klient není jistý, je nutné před podstoupením hirudoterapie konzultovat se svým ošetřujícím lékařem či specialistou o vhodnosti aplikace pijavic.


V den aplikace

  • klient musí být zavodněn

  • po aplikaci dodržovat pitný režim 2-3 litry za den


Délka léčebného sezení je 30-120 minut. Pijavička odsaje 5-15 ml krve a po napití se sama pustí. Ranka se zafixuje sterilním tamponem a přelepí náplastí. Jedná se o dobu, kdy ranka krvácí, jinak necháme ranku volně přístupnou vzduchu. Ranky mohou 3-24 hodin mírně krvácet a bývají malinko oteklé a začervenalé. Jedná se o přirozený stav, který je součástí léčby a každé tělo reaguje jinak. Proto je dobré být zásoben při terapii dostatečným množstvím gázy.


Doporučení :

      V místě přisátí se potom vytvoří stroupek, který při hojení svědí a není vhodné ho škrabat z důvodu možného zanesení infekce. Ranku můžete doma ošetřit peroxidem vodíku, hypermanganem draselným, borovou mastí, třezalkovým olejem a dobrá je i vlastní moč. U výraznější alergické reakce použijte Fenistil nebo Claritin.


Ceník :

1x pijavice   ............................................................. 300,- Kč     
Při aplikaci pijavic je konzultace zahrnuta v ceně a obvykle se přikládají dvě pijavice. Celková cena zákroku je tedy 600 Kč.

Konzultace 15 minut bez přiložení pijavic   .......... 250,-

!!  V ceně aplikace je zahrnuta biologická likvidace použitých pijavic !!

Pozor na podezřele levné pijavice, nejsou z certifikovaných chovů, nemají certifikát a mohou být zdrojem parazitárních infekcí !!!

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky