Studio Lípa Most kavitace, vyhlazení vrásek, masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Procedury na bolavá záda

Masáže > Zábaly - bolavá záda

Procedury na bolavá záda

Podtlaková masáž + zábal

15 minut  200 Kč

Je speciální přístrojová podtlaková masáž, která uvolňuje napjaté svalstvo na zádech. Podtlak vyvolá prokrvení kůže a dochází tak k uvolnění i hluboko uložených svalových tkání. Podtlak příznivě ovlivňuje průtok krve i lymfy a z těla se odstraňují nahromaděné odpadní a toxické látky. Následuje teplý zábal, který předá tělu minerální látky a výrazně prohřívá měkké zádové svalstvo a pomáhá k hlubšímu uvolnění zad.


Baňkování (vakuoterapie)

Baňkování se provádí pomocí baňky, která se nahřeje a přiloží se hrdlem na kůži. Baňka se přisaje a vznikne podtlak, který vtáhne kůži dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Metoda je bezbolestná, na pokožce je cítit jen pnutí, jakoby táhnutí kůže. S baňkami lze pohybovat a provádět masáž, nebo přikládat na akupresurní body. Baňky dokážou odstranit bolesti hlavy, vysoký krevní tlak, různé blokády, ústřel, ztuhlé zádové svalstvo, bolesti bederní páteře, záněty a různé bolesti kloubu, kdy se baňky přikládají přímo na kloub. Baňkování pomáhá při suchém kašli, zánětu průdušek, potížích s močovým měchýřem, bolestivé menstruaci, gynekologických potížích, zlepšuje se prokrvení a mají vliv na odkyselení organismu. Tělo se zbavuje toxinů a dochází k celkové očistě. Při aplikaci baněk může docházet k tvorbě krevních podlitin podobných modřinám. podle intenzity zabarvení lze určit kolik toxinů se v těle nachází a jak máte ztuhlé svaly. Modřinky nejsou bolestivé ani nebezpečné a během několika dní mizí. Nedoporučujeme z estetických důvodů před dovolenou.


Zábaly

Rašelinový zábal

30 minut  120 Kč (záda)
30 minut  180 Kč (záda + šíje)
30 minut  120 Kč (kolena nebo lokty)

Využívá blahodárné síly přírody a má okamžitý analgetický účinek. Soli obsažené v minerálních pramenech prostupují rašelinovým substrátem a mají blahodárný vliv na náš organismus. Huminové kyseliny, lipidy, pryskyřice a přírodní minerály jsou tělem pohlcovány 16x efektivněji než látky syntetické. Rašelinový zábal je určen na revmatismus, artrózu, bolesti zad a páteře, poškození plotýnek, ischias, špatný krevní oběh, urologické a gynekologické onemocnění, nervové onemocnění a deprese.


Parafínový zábal

30 minut  120 Kč (záda)
30 minut  180 Kč (záda + šíje)
30 minut  120 Kč (kolena nebo lokty)
30 minut  120 Kč (ramena)
30 minut  120 Kč (zápěstí nebo kotníky)

Parafín je vosk, který se získává z ropy. Jeho velkou předností je, že dokáže zadržovat teplo a proto se používá k prohřátí bolestivých kloubů, k prohřátí mekkých tkání a uvolnění svalů. Jedná se o terapii, která se běžně aplikuje v lázních a v rehabilitačních zařízeních. Obklad se přikládá na bolestivá místa jako jsou záda, ramena, kolena, lokty, zápěstí a kotníky. Prohřívá a uvloňuje zatuhlé bolestivé zádové svalstvo.


Zábal z černého bahna z Mrtvého moře

20 minut  130 Kč (50 ml)

Minerální bahno z Mrtvého moře je 100% přírodní produkt Mrtvého moře. Vytvářelo se tisíce let a obsahuje vysoké procento hořčíku, draslíku, bromu a dalších důležitých minerálů a stopových prvků. Tyto prvky působí uklidňujícím účinkem na celé tělo. Teplé bahenní zábaly mají výrazný analgetický a zklidňující efekt při bolestech kloubů a pohybového aparátu. Zklidňuje přetížené svaly a kluby namožené prací. Aplikuje se na záda, nebo na klouby. Bahno má vynikající účinky při léčbě lupenky, ekzémů, lišejů a revmatických nemocí.


Zábal z hřejivého bahna z lázní Chianciano

20 minut  130 Kč (50 ml)

Hřejivé bahno z lázní Chianciano je pálivé termální bahno. Tato lázeňská procedura je založena na minerálním základu posvátných léčivých termálních pramenů, které obsahují rostlinné planktony a minerální soli. Je to unikátní lázeňská bahenní kůra, která se přikládá jako zábal na bolestivá místa. Zábal se aplikuje na záda a bolestivé klouby. uvolňuje do hloubky zatuhlé a bolestivé zádové svalstvo, prohřívá a uvolňuje blokády.


Breussova masáž

30 minut  300 Kč (záda)

Jde o speciální masáž, která je určena na bolavá záda. Tato masáž se používá při úporné bolesti zad, kdy s přibývajícím věkem na ploténkách vznikají degenerativní změny, které ploténce berou pružnost a ploténka postupně degeneruje. Je to velmi jemná manuální technika, kdy se speciálními tahy oddalují obratle od sebe, aby plotýnka měla místo pro vstřebání třezalkového oleje. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které z páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Masáž pochází od Rudolfa Breusse - rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu. Podle něj neexistují opotřebované ploténky, ale pouze ploténky zdegenerované, které lze touto masáží regenerovat. Masáž uvolňuje svaly a nervy kolem páteře, meziobratlové ploténky, zmírňuje bolesti a svalové napětí, energeticky nabíjí a uklidňuje mysl, zklidňuje emoce a odbourává hluboko uložené psychické bloky. Regeneruje a harmonizuje organismus.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky